Bezbarier
Naše nabídka

Uspořádání prostoru a design

Uspořádání prostoru a design

  • dle potřeby provedeme prohlídku prostor a předběžné zaměření
  • naplánujeme technologická, technická i světelná řešení
  • sladíme materiály, vzory, barvy i doplňky dle vašeho stylu
  • předložíme vám 3D návrhy v digitální nebo tištěné podobě

 

"Krása je to samé jako štěstí." Tato slova pronesená Antoinem de Saint-Exupéry zvláště padnou v případě vlastního bydlení. Žít v krásném prostředí nás činí šťastnými. Můžeme jakkoliv šetřit časem a prostorem, ale efektivita není vše. Příjemného prostředí dosáhneme vždy spoluprací vlastních preferencí a právě profesionálního oka designéra znalého trendů a pravidel estetiky. A možností máme nepřeberně. I možnosti osvětlení vaší domácnosti může zpříjemnit život. Náš návrhář vám bude představovat poslední trendy světového designu.

Prostorové uspořádání

Již víme vaše požadavky, potřeby i přání a můžeme se pustit o krok dál. V této fázi se více zaměříme na konkrétní prostor a realizaci. Prostor je nutné důkladně zaměřit a prohlédnout. To se týká i rozvodů vody, elektriky, dveří, oken atp. Zvláště u plánování nové kuchyně jsou tyto údaje důležitě.

Na základě všech poznatků je nutné zvážit prostorové možnosti a dispozici interiéru s ohledem na její budoucí funkčnost.

Plánování kuchyně

Nejdůležitější je u nové kuchyně dodržet správné rozvržení pracovních ploch nebo-li takzvaných pracovních zón. Díky tomu je práce v kuchyni plynulá a pohodlná. Za základní pracovní zóny můžeme považovat přípravnou, umývací, odpadovou, skladovací a varnou zónu. Přibýt může například i zóna pečící nebo jídelní je-li součástí kuchyně. Pro správné postavení kuchyňských zón se používá i takzvaný kuchyňský trojúhelník, který udává jejich praktické rozmístění.

Velký vliv na pohodlné užívání kuchyně má umístění spodních i vrchních skříněk a pracovní desky. To závisí převážně na fyzických dispozicích uživatelů. Horní skříňky by měly být tak vysoko, aby na ně člověk mohl pohodlně dosáhnout. Naopak k dolním skříňkám, aby se nemusel shýbat.

Osvětlení

Elektrické rozvody a světla mohou být pro laika nemalým oříškem. Postaráme se o bezpečné rozmístění zásuvek pro veškeré spotřebiče. Osvětlení v kuchyni je přitom samostatnou kapitolou. Všechny pracovní zóny musí mít vhodné osvětlení, které je jasné a nezkresluje. Na druhou stranu je někdy vhodné použít tlumenější teplé světlo, které navodí správnou atmosféru. Zejména je-li součástí kuchyně barový pult nebo jídelní kout. Světlem lze obohatit vnitřky skříněk nebo polic. Je to stejně tak funkční jako designová záležitost.

Materiály a design

Ať už se rozhodnete pro moderní, tradiční, rustikální nebo váš naprosto osobitý styl, pomůžeme vám vybrat vhodný materiál a povrchovou úpravu. Týká se to především pracovní desky, dvířek, kuchyňského dřezu a nábytkového kování.

3D návrh

Na základě všech zjištěných informací pro vás připravíme 3D návrh kuchyně. Možný výsledek si tak můžete živě představit.