Naše nabídka

Funkčnost

I ta nejkrásnější kuchyň na světě postrádá svůj půvab, pokud není dokonale funční. Správná funkčnost tkví ve správném rozložení pracovních ploch, úložném prostoru, osvětlení, v jednoduché manipulaci, ergonomii a v dalších aspektech. Bez zkušeností a odborných znalostí není jednoduché dát dohromady veškeré tyto aspekty, které se navíc musí dohromady spojit i s bezpečností, spolehlivostí a designem.

Pracovní desky

Jedna z nejdůležitější věcí na celé kuchyni ja pracovní deska. Kromě toho, že musí pěkně vypadat, musí být také funkční a především jí musí být dost. Pomůžeme vám na základě vašich potřeb vybrat a umístit pracovní plochu tak, že práce v kuchyni bude efektivnější a pohodlnější a vy nebude ztrácet žádný drahocený pracovní prostor.

Quatros využívá pracovní desky značky Duropal, keré jsou pro svůj kvalitní a tvrdý povrch hojně využívány jako pracovní plochy v kuchyních. Povrch pracovních desek Duropal je odolný proti poškrábání i chemickým prostředkům, takže se o ně snadno pečuje i při každodenním náročném provozu. Duropal nabízí širokou škálu dekorů. Zde jsou jen některé z nich.

Artefakt 2 Terra Dakota Oak smoked Papyrus Nubia šedý Heavy Duty sand Dub Dakota přírodní Granit pískový Kamínek - sněhová barva

Osvětlení

Je náročnou disciplínou na trati za dokonalou kuchyň. Jeho cílem je dostatečně osvítit všechny plochy, tak aby bylo dostatek světla pro každou činnost. Světlem je možné také zvýraznit všechny designové prvky, které se v kuchyni nachází a vytvořit tak z kuchyně opravdový klenot.

Při návrhu kuchyně počítáme i s rozmístěním osvětlení, které při montáži i zapojujeme. Zpravidla se jedná o samostatné osvětlení pracovních ploch, osvětlení jídelního stolu či snídaňového pultu. Podle konkrétních přání zákazníka můžeme kuchyň doplnit o LED osvětlení s pohybovými senzory do skříněk a výsuvů.

Panty a jiné nábytkové kování

Panty, výsuvy, závěsy. To vše je pro kuchyň nezbytné. Jelikož je nábytkové kování v kuchyni maximálně zatěžováno, ovlivňuje samozřejmě také její funkčnost. Snadno otevíratelné a zavíratelné zásuvky a skříňky dokážou ušetřit námahu i čas a především pomáhají udržovat plynulost v kuchyni. Proto používáme panty a nábytkové kování BLUM s doživotní zárukou. Kování BLUM zvyšuje komfort pohybu v kuchyni.

panty Blum Panty Blum Panty

Ergonomie - Dynamic space

Je novým přístupem k řešení kuchyňského prostoru s ohledem na přátelské řešení celé sestavy. Prostor kuchyně je rozdělen do několika zón, přičemž základem každé zóny je činnost, která v ní převládá. Máme tedy zónu polotovarů, zónu přípravy, tzv. mokrou zónu a zónu vaření a pečení. Dynamic space je dokladem toho, že vtipný návrhář vám může ušetřit spoustu práce právě tím, že tyto zóny poskládá do logického řetězce tak, aby nedocházelo ke zbytečnému přenášení surovin nebo nádobí z jednoho konce kuchyně na druhý. Kuchyň která za Vás uvaří a umyje nádobí, aniž byste vstali od televize, sice ještě pořád vyrobit neumíme, ale kdo z nás ví, co bude za dvacet let...

Ergonomická kuchyně dokáže ušetřit mnoho práce, kroků, námahy a tím i času. Vaření v ergonomicky řešené kuchyni se stává zábavou.

Drátěný program

Umožňuje ukládat předměty a vybavení kuchyně přehledně a na dosah a to i ty věci, které by jinak zůstaly zapomenuté někde vzadu ve skříni. Drátěný program je ideální pro kuchyně všech velikostí i typů a jeho možnosti uspořádání jsou doslova nekonečné. I když se využívá ve velkých kuchyních, tak největším pomocníkem zůstává v malých kuchyních, kde pomáhá využít každý prostor včetně rohových skříní. Pomůžeme vám vytvořit kompletní a funkční kuchyň se všemi potřebnými doplňky. Mějte svoji kuchyni pod kontrolou.